Minął dzień

17 września. Sowiecka agresja na Polskę. Nad ranem sowieci zaczęli zajmować wschodnią Polskę. Okupowali 52 procent terytorium RP. Do dzisiaj tereny te nie zostały zwrócone Polsce. Konsekswencją były wywózki na Sybir. Likwidacja inteligencji. Katyń. Wprowadzenie komunizmu w naszym kraju.

17 września 2019 rusza TVP Wilno. 17 regionalna stacja TVP. W ramówce będzie można znależć informacje o wileńszczyżnie i życiu na Kresach.

„Trwać przy Krzyżu”

15 września:

100 lecie parafii w Lipnicy Małej

Metropilita krakowski podczas 100 lecia parafii Św. Stefana w Lipnicy Małej powiedział: „Dzisiaj, przeżywając to wielkie święto, dziękujemy Bogu za historię chrześcijan, żyjących w tym miejscu, za pokolenia Waszych przodków, którzy tworzyli stuletnią historię waszej parafii. Za was, byście trwali przy krzyżu, aby Chrystusowy krzyż pomagał wam rozwiązywać różne problemy, które składają się na ludzkie historie”. Proboszcz parafii wyraził wdzięczność za obecność Księdza Arcybiskupa Jędraszewskiego. Parafia w Lipnicy powstała w 1919 roku. W roku 2003 sprowadzono tam relikwie Św. Stefana. Msza Święta była sprawowana  o godz. 17.00.

14 września na Wzgórzu Trzech Lipek w Bielsku mieszkańcy miasta modlili się za swoją miejscowość. Po raz 18-sty.

Kazanie wygłosił ksiądz prof. Marek Starowieyski. Podczas homilii powiedział:”Krzyż jest wielkim przypomnieniem o tym, że jest Ktoś, kto umarł za nas, że jest miłość. Ma przypominać biednej, sfrustrowanej młodzieży, która nieraz nie wie, jak rozwijać swoje życie, że jest coś tak pięknego, jak miłość Jezusa Chrystusa. Ma przypominać wszystkim ludziom starym, że ich choroba ma znaczenie, chorym w szpitalach, że idą z Jezusem Chrystusem, który stoi przy nich w czasie operacji, kiedy cierpią”

Tomasz Kornecki/Pallotti.fm

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *