Początek dnia w radiu Pallotti.FM z… Początkiem Wieczności

Monika i Marcin Gomułkowie dowodzą tego, że małżeństwo naprawdę może być boskie, a ślub nie jest końcem, a jedynie początkiem najpiękniejszej przygody w życiu. Na prowadzonym przez siebie kanale na YouTubie pod nazwą „Początek wieczności”, opowiadają m.in. o tym, jak radzić sobie z konfliktami w związku, czy opłaca się walczyć o czystość przedmałżeńską i dlaczego przed ślubem nie warto mieszkać razem.

Do Krakowa Gomułeczki (bo tak zdrobniale są określani przez swoich fanów) przyjechali całą rodziną (Monika, Marcin, Zuzia i Adaś) na zaproszenie oo. redemptorystów, aby przez cztery dni prowadzić rekolekcje o nazwie „To Twoja wina” kierowane głównie do studentów. I to właśnie młodzi ludzie stanowili większość wiernych zgromadzonych w niedzielny wieczór w kościele przy Zamoyskiego 56.

Krakowskie studio radia Pallotti.FM przy ulicy Bulwarowej odwiedził w poniedziałek 8 kwietnia Marcin, który w porannej audycji opowiedział naszym słuchaczom m.in. o tym, co w jego życiu zmieniła rodzina i jakie ma rady dla osób, które przygotowują się do sakramentu małżeństwa. Przy porannej kawie przedstawiciel jednej z najbardziej uśmiechniętych instagramowych rodzin zdradził naszym słuchaczom, jaki jest gomułkowy przepis na szczęście. Rozmawialiśmy o tym, jak małżonkowie przygotowują się do wystąpień publicznych i czy, mimo doświadczenia, towarzyszy im trema.

Monika i Marcin przekonują w mediach społecznościowych, że miłość się mnoży, gdy się ją dzieli. Nasz gość potwierdził również to, że tracąc, można zyskać i być dzięki temu szczęśliwym:

– Żeby zyskać miłość, trzeba coś stracić. Trzeba stracić część siebie na rzecz tej drugiej osoby i to jest fantastyczne. My się uczymy miłości od jedynego źródła miłości – mówił Marcin, podkreślając, że chrześcijańską drogę zarówno w miłości, jak i w procesie budowania własnej wartości wytycza Bóg: -Gdzie szukamy swojej wartości? Szukamy [jej] w drugim człowieku. No niestety, prędzej czy później ten drugi człowiek nas zawiedzie. Jedyną osobą, która nas nigdy nie zawiedzie jest Bóg.

A jeśli jesteście ciekawi naszego spotkania z głową rodziny Gomułków, koniecznie zajrzyjcie na fanpage Pallotti.FM. Tam całość rozmowy z naszym gościem.

Joanna Jamróz-Haładyj i Mirosław Haładyj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *